پژوهشکده انرژی

عضویت در کانال اطلاع رسانی

ورود و ثبت نام
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


حامیان

    

   

 

 

 

 

 

    

 

   

 

کارگاه آموزشی 3

سیستم های ذخیره ساز انرژی و ارزشگذاری هر واحد انرژی جذب شده از آنها در ایام اوج بار سالانه در راستای تدوین یک مدل تجاری سازگار با صنعت برق کشور

ارائه دهنده:

جناب آقای دکتر هادی صادقی

شرکت توزیع برق شمال استان کرمان

زمان: پنجشنبه ساعت 14

https://conf.kgut.ac.ir/kgut54

 

امروزه، نقش سیستم‌های ذخیره‌ساز انرژی  در تسهیل بهره‌برداری از منابع انرژی تجدیدپذیر و تحقق شبکه‌های هوشمند توزیع انرژی، بر همگان شناخته شده‌است. لیکن این دیدگاه، یعنی لزوم تکیه بر سیستم‌های ذخیره‌ساز انرژی در تحقق شبکه‌ها و ریزشبکه‌های هوشمند توزیع انرژی در کنار عقب‌ماندگی کشورهای در حال توسعه از حیث مواردی چون میزان نفوذ منابع انرژی تجدیدپذیر در سبد انرژی آنها متاثر از عدم بلوغ فناوری‌های مربوطه، اتوماسیون شبکه، بهره‌برداری از خودروهای برقی، و زیرساخت‌های لازم برای پاسخگو نمودن بارها، باعث غفلت از بررسی نقشی که سیستم‌های ذخیره‌ساز مقیاس-بالا می‌توانند در پیک‌سایی و مبادله‌ی انرژی در بازارهای خرده‌فروشی داشته باشند، گردیده‌است. از جمله این کشورها، کشور عزیزمان ایران می‌باشد. رشد سالانه تقاضا برای انرژی، کاهش سطح نزولات آسمانی و به تبع آن کاهش مشارکت واحدهای برق‌آبی کشور، افزایش بارهای حساس، و افزایش وابستگی رفاه اجتماعی به حوزه انرژی، بالاخص، انرژی الکتریسیته، همه و همه، چالش‌های را شامل می‌شوند که ضرورت بررسی و بکارگیری سایر راهکارهایی که می‌توانند  افزایش بهره‌وری انرژی (کاهش تلفات) و کاهش خاموشی‌ها کمک کنند را نمایان می‌سازد؛ حال آنکه بهره‌برداری از سیستم‌های ذخیره‌ساز انرژی می‌تواند به نوعی در پاسخ به چالش‌های فوق‌الذکر مثمر ثمر واقع گردند. این امر به نوبه خود، ضرورت بررسی فنی-اقتصادی بکارگیری سیستم‌های مزبور را با توجه به شرایط فعلی شرکت‌های توزیع و نیز حلقه‌های بالادستی زنجیره تامین انرژی الکتریکی کشور را از دیدگاه ملی ایجاب می‌نماید.

 

پوستر همایش
تماس با ما
تلفن ثابت

034-31623329

034-31623315

نمابر

034-33778502

ایمیل

acec@kgut.ac.ir

آدرس

کرمان، انتهای اتوبان هفت باغ علوی

دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته

پژوهشکده انرژی

دبیرخانه دائمی کنفرانس انرژی پاک

روز شمار همایش
تا پایان ثبت نام در همایش: پایان یافتتا پایان مهلت ارسال مقاله: پایان یافت


دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته